Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Kraj i Świat

Z łódzkiego lotniska dolecimy do włoskiego Forli i na Sycylię

Na lotnisku im. Reymonta w Łodzi przywitano w piątek salutem wodnym pierwszy samolot z włoskiego miasta Forli i nową linię lotniczą Lumiwings. Z Łodzi do Włoch będzie można latać dwa razy w tygodniu. To pierwsze połączenie Lumiwings w Polsce. Regularne połączenia z Łodzi do Włoch będą dostępne dwa razy w tygodniu. W piątki samolot będzie pokonywał trasę Łódź-Forli-Palermo, a we wtorki Łódź-Forli-Trapani.

Podczas konferencji na łódzkim lotnisku przypomniano, że od lipca we Włoszech zmieniły się przepisy covidowe i nie trzeba już nosić na zewnątrz maseczek. Do Italii można wjeżdżać z paszportem covidowym. Testów nie muszą robić ozdrowieńcy i dzieci do 6 roku życia. Osoby, które nie spełniają tych warunków, powinny wykonać test PCR lub antygenowy 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Samoloty do Forli koło Bolonii będą wylatywać z Łodzi we wtorki o godz. o 16:05, a w piątki o godz. 15:05. Podróż trwa ok. 2 godzin.

We wtorki, po krótkim postoju w Forli, podczas którego wysiądą pasażerowie, za swój cel podróży obierający północne Włochy, samolot poleci dalej do Trapani na Sycylii. Powroty z Trapani zaplanowane są na piątki, dlatego będzie można sobie zorganizować wypad na Sycylię na 3 dni lub 10 dni.

Natomiast w piątki samolot lecący z Łodzi po 40 minutach postoju w Forli poleci bezpośrednio do Palermo. Powrót z Palermo do Łodzi będzie odbywać się we wtorki.

Źródło:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.