Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Daszyna Powiat łęczycki

25-letni kierowca walczy o życie

Policjanci z łęczyckiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na 300 km drogi krajowej nr 91. W miejscowości Walew samochód osobowy zderzył się ciężarówką. 25- letni kierowca forda został przetransportowany LPR do jednego z łódzkich szpitali.

9 kwietnia 2020 roku około godz. 10.10 policjanci pojechali na 300 km drogi krajowej nr 91, gdzie zderzyły się dwa samochody. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 25 – letni kierowca osobowego forda zderzył się z jadącym w tym samym kierunku ciężarowym manem, którego 50 – letni kierowca usiłował skręcić w lewo na skrzyżowaniu. Auta jechały w kierunku Łęczycy. W wypadku obrażeń ciała doznał kierowca osobówki, który LPR został przetransportowany do jednego z łódzkich szpitali. Poza nim nie było innych osób w pojeździe. Kierowca mana oraz pasażer tego pojazdu nie doznali obrażeń. Na miejscu pracują policjanci wraz z biegłym, aby zabezpieczyć ślady związane z wypadkiem. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać do godz.15.30 Policjanci wyznaczyli objazdy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.