Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Ozorków Warto przeczytać

Wirus zastopował inwestycje

Do 13 kwietnia wstrzymano prace na remontowanych w Ozorkowie drogach.

Pod koniec marca firma Larbud zdecydowała, by do 13 kwietnia wstrzymać prace na remontowanych w Ozorkowie drogach, czyli na Stypułkowskiego, Żeromskiego, Traugutta i Orzeszkowej. Na tydzień zawiesiła prace przy budowie jezdni. Natomiast brukarze, układający chodniki, pracują nadal.

Jak zapewnia Krzysztof Rżanek z firmy Larkbud, prace są tak zaawansowane, że nawet kilka tygodni przerwy nie opóźni planowanego latem zakończenia remontu.

– Do połowy marca wykonaliśmy znacznie więcej prac, niż początkowo planowaliśmy – mówi Krzysztof Rżanek. – Łagodna zima, niewielkie opady, dużo słońca spowodowały, że możemy czasowo wstrzymać prace bez obaw o niedotrzymanie terminu zakończenia inwestycji.

Po trzech miesiącach przebudowy na Stypułkowskiego i Żeromskiego – na odcinku od Łęczyckiej do Traugutta – drogowcy położyli już kanalizację deszczową, ułożyli podbudowę pod nową jezdnię, krawężniki i wykonali część robót brukarskich na chodnikach i wjazdach do posesji. Na Traugutta natomiast, na odcinku od Żeromskiego do hali sportowej jest już ułożona kanalizacja deszczowa i częściowo ułożona podbudowa i krawężniki.

W parku miejskim prace są kontynuowane.