Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Łęczyca

Wielu ubiega się o stanowisko

wal

Tydzień zapowiada się niezwykle intensywnie dla wielu członków „Łęczycanki”. Cztery walne zgromadzenia zaplanowane na ten tydzień z pewnością potrwają do późnych godzin. Spółdzielcy podejmą wiele ważnych uchwał, dyskusje mogą być mocno ożywione.
W porządku obrad znajdują się 24 punkty. Wśród nich jest m.in. przeprowadzenie procedury wyborów do rady nadzorczej na kadencję 2015-2018. Wybranych zostanie 7 a nie 10 członków, jak było do tej pory. Do RN „Łęczycanki” zgłosiło się 18 kandydatów, 8 z nich to obecni członkowie rady. Nazwiska wszystkich osób ubiegających się o stanowisko radnego spółdzielni: Augustyniak Waldemar, Chodkiewicz Maryla, Cieśliński Kamil, Dymecki Grzegorz, Graczyk Krzysztof, Kasierski Zenon, Kunowski Roman, Łukasiewicz Robert, Majewski Marek, Sadowski Jerzy, Stępniak Andrzej, Szajnocha Szymon, Szymański Jarosław, Tuszyńska Agnieszka, Urbański Krzysztof, Wałowski Tadeusz, Wasiak Urszula, Wodzyńska Zofia.
Walne zgromadzenia mogą być emocjonujące. Padnie wiele pytań, zastrzeżeń i wątpliwości. Od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy listę pytań do zarządu i rady nadzorczej, którą dostała część spółdzielców. Dotyczą one przede wszystkim planów budowy nowego bloku przy ulicy Kaliskiej, strat w opłatach eksploatacyjnych, planów remontowych na najbliższy czas, zadłużenia lokatorów wobec spółdzielni oraz kondycji finansowej spółdzielni. Jak widać, członków „Łęczycanki” interesują przede wszystkich sprawy związane z pieniędzmi, a gdzie mowa o pieniądzach, tam o sprzeczkę nie trudno. Walne odbędą się w bursie szkolnej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godziny 17.00.
(mr)