Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Walka o przyszłość młodego pokolenia. Burmistrz Łęczycy pisze do dyrektorów i nauczycieli

Od 16 marca wszystkie szkoły w Polsce zostały zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Jest to sytuacja trudna dla rodziców, dzieci i nauczycieli. Prowadzone są zajęcia zdalne, jednak wiele przyczyn powoduje, że nie przebiega to w sposób płynny. Burmistrz Miasta Łęczyca wystosował list do dyrekcji i nauczycieli łęczyckich szkół, w którym podkreśla istotę sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.

Szanowni Dyrektorzy! Drodzy Nauczyciele!

Od wielu tygodni przeżywamy bardzo trudny okres dla nas wszystkich. Nigdy dotychczas życie oraz zdrowie nasze i naszych najbliższych nie było tak zagrożone. Wszyscy odczuwamy negatywne efekty panującego wirusa COVID-19.

W związku z zawieszeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało polecenie, aby we wszystkich szkołach nauczyciele podjęli się organizacji nauki zdalnej.

Bacznie obserwuję jak zdalne nauczanie odbywa się w naszych placówkach. Nie jest łatwo. Nie każdy uczeń ma własny komputer, brak odpowiedniej liczby komputerów to problem szczególnie w rodzinach wielodzietnych. Część nauczycieli dzieli swój komputer z dziećmi uczącymi się w domu. Sieć jest przeciążona, okresowo zawodzą dzienniki elektroniczne. Mało który nauczyciel przed epidemią praktykował e-learning, nie wszyscy są informatycznie zaawansowani. Wszyscy się uczymy. Tak jak inni, martwimy się o swoje rodziny i z troską myślimy, co będzie dalej. Ale los nałożył na nas wyjątkowo ważne zadanie – kształcenie i wychowywanie młodych Polaków w czasie zarazy. Śpieszenie im i ich rodzicom z pomocą i wsparciem. Doceniam Państwa wysiłek i zaangażowanie w tych trudnych warunkach.

Jako Burmistrz Miasta dostrzegam dramat zwalnianych pracowników, zawieszanie lub likwidowanie działalności gospodarczych przez łęczyckich przedsiębiorców. Dla budżetu Miasta Łęczyca obecny stan będzie miał swoje przełożenie jeszcze w tym roku. Podstawowe wpływy zostaną znacznie ograniczone.

Dotykający nasze społeczeństwo kryzys finansowy spowodowany pandemią koronawirusa może w niedalekiej przyszłości wymagać od nas wielu wyrzeczeń. Dołożymy jednak starań, aby nasi mieszkańcy skutki epidemii odczuli w jak najmniejszym stopniu.

Jestem święcie przekonany, że wszyscy zdamy egzamin z odpowiedzialności i solidarności. Tylko działając zgodnie i pracując ofiarnie, możemy wygrać walkę o przyszłość młodego pokolenia.

W tych trudnych chwilach bądźmy razem!

Burmistrz Miasta Łęczyca
Paweł Kulesza

Burmistrz Łęczyca