Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat poddębicki Uniejów Warto przeczytać

W Uniejowie inwestycje wzdłuż rzeki

Prace związane z budową bulwarów nadwarciańskich trwają w najlepsze, a ich efekty coraz bardziej rzucają się w oko wszystkim przemierzającym most bądź kładkę nad rzeką Wartą.

Uniejów pięknieje. Wspomniana kładka piesza przeszła kompleksową przebudowę i modernizację. Za nami również aranżacja skweru przy ulicy Tureckiej. Obecnie wszystkie siły, mające na celu wzbogacenie oferty rekreacyjnej Uniejowa, skupione są na zagospodarowaniu terenu wzdłuż rzeki. Uniejowskie bulwary powstają po wschodniej i zachodniej stronie miasta. Atrakcje, jakie proponował nam będzie brzeg zachodni (Szlak bosych stóp, Kino letnie, Przystań kajakowa, ścieżka pieszo-rowerową), opisywaliśmy już na naszej stronie.

Dziś rozpoczynamy cykl artykułów przedstawiających formy wypoczynku, jakie zlokalizowane zostaną po miejskiej stronie nadwarciańskich bulwarów.

Wejście na bulwary zlokalizowane będzie w okolicach mostu, przy ulicy Łęczyckiej. Zaraz na ich początku wszystkie osoby szukające relaksu witać będzie punkt widokowy Zielony krąg. Wzdłuż ciągu spacerowego biegnącego po wschodniej stronie rzeki Warty, wybudowane zostaną łącznie cztery pomosty widokowe na palach. Pierwszy z nich prowadzić będzie do siłowni terenowej. Zamontowane tu urządzenia zapewnią rekreację ruchową na świeżym powietrzu. Spacerując dalej dotrzemy do pięknej fontanny. Tuż przy niej znajdować się będzie plac zabaw, który przyniesie wiele frajdy najmłodszym spacerowiczom. Po minięciu kładki dotrzemy wreszcie do Placu Bogumiła, który to będzie punktem końcowym bulwarów po wschodniej stronie rzeki Warty.

Wzdłuż trasy rozmieszczone będą tablice informacyjne. Część z nich dotyczyć będzie szlaku rekreacyjno-poznawczego „Ptaki środkowej Warty”, inne zaś skupią się na historii miasta, tworząc tym samym szlak „Uniejów na przestrzeni dziejów”. Wszystkie tablice będą cennym źródłem wiedzy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

W bezpośrednim sąsiedztwie ciągu spacerowego, w czterech lokalizacjach, powstaną skarpy z siedziskami. Całość urozmaicona zostanie także tarasami, mostkami, pergolami i schodami terenowymi. Dostęp do wszystkich atrakcji bulwarów nie będzie stanowić problemu dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami dziecięcymi. Z myślą o nich zamontowane zostaną pochylnie umożliwiające im przemieszczanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.