Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Parzęczew Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

W Parzęczewie będą konferencje na poczcie

Budynek po starej poczcie oraz telekomunikacji znajdujący się przy ul. Południowej w Parzęczewie oraz grunt, na którym ten budynek się znajduje, są od niedawna w całości własnością gminy. Kilka dni temu wójt Ryszard Nowakowski podpisał akt notarialny z firmą Orange nabywając na rzecz gminy pozostałe pomieszczenia i grunty.

– Gmina pozyskała tę nieruchomość w celu realizacji inwestycji polegającej na zaadaptowaniu jej na Regionalne Centrum Rozwoju. Jest to jeden z etapów rewitalizacji miejscowości Parzęczew. W ramach inwestycji planuje się rozbudowę istniejącego budynku, prace termomodernizacyjne, zaadaptowanie i wyposażenie pomieszczeń. W budynku powstaną m.in. multimedialna sala konferencyjna, galeria produktu lokalnego, pomieszczenia gastronomiczne oraz miejsca z przeznaczeniem na siedzibę lokalnych organizacji i przedsiębiorstw. Regionalne Centrum Rozwoju będzie miejscem służącym stowarzyszeniom i innym organizacjom pozarządowym, a także będzie wspierało oddolne inicjatywy społeczności lokalnej. Będzie to też miejsce spotkań dla mieszkańców, w tym dzieci, seniorów oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Sala konferencyjna umożliwi podmiotom aktywnie działającym na terenie gminy Parzęczew organizację wystaw, spotkań, warsztatów, kursów, szkoleń indywidualnych i grupowych – informuje Marta Gmerek z UG w Parzęczewie.


Władze gminy zapewniają, że dzięki tej inwestycji poprawią się również walory estetyczne budynku, który ze względu na to, iż nie był własnością gminy nie został poddany termomodernizacji, jak pozostała część budynku, w której mieści się Gminny Ośrodek Zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.