Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Temat główny Warto przeczytać

W niedzielę policyjna akcja „Prędkość”

W najbliższą niedzielę 18 lipca 2021 roku na drogach województwa łódzkiego zostaną przeprowadzone działania „Prędkość”. Działania te będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jednak policjanci tak jak zawsze zwracać będą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania mają charakter prewencyjny. Okres wakacji to czas wytężonej pracy dla policjantów ruchu drogowego. Dbanie o bezpieczeństwo kierujących i nadzory na trasach to jeden z naszych priorytetów. Cały czas podejmowane są działania w ramach  „Bezpiecznych wakacji 2021”. W dniu 18 lipca zostaną przeprowadzone działania wojewódzkie „Prędkość”, gdyż jak z dotychczasowych analiz wynika, to w dalszym ciągu największe zagrożenie występuje w obszarze m. in. dotyczącym nadmiernej prędkości. Celem tych działań będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Taktyka  zakłada organizację na głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach szczególnie niebezpiecznych i zagrożonych wysoką liczbą zdarzeń drogowych, zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości z wykorzystaniem ręcznych mierników, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie przy wykorzystaniu pojazdów wyposażonych w wideorejestratory. Kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość  rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości skutkuje mandatem karnym w kwocie do 500 złotych oraz do 10 pkt. Natomiast przekroczenie jej o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym dodatkowo zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy w trybie administracyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.