Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

W Łęczycy więcej strażników miejskich

Hubert Więckowski (25 l.) i Grzegorz Krysiak (43 l.) zasilili szeregi jednostki straży miejskiej w Łęczycy. Wczoraj zdali egzamin, po którym otrzymali uprawnienia do pracy w straży miejskiej.

Dzisiaj nowi strażnicy po raz pierwszy samodzielnie wykonywali obowiązki strażnika. Wcześniej, przez miesiąc odbywali praktykę w miejscowej jednostce.

– Kandydaci, którzy zostali wybrani w konkursie, najpierw odbyli miesięczne szkolenie zawodowe, później także przez miesiąc zdobywali wiedzę praktyczną z nami w Łęczycy a wczoraj przystąpili do egzaminu. Zdali go bardzo dobrze i uzyskali uprawnienia do pracy w SM – mówi Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy.

Hubert Więckowski i Grzegorz Krysiak są zadowoleni po pierwszym dniu w straży miejskiej.

– Podczas dzisiejszego patrolu mieszkańcy podchodzili do nas i pytali, czy jesteśmy nowymi strażnikami. Reakcje były pozytywne, z każdym zamieniliśmy kilka zdań i wymieniliśmy uprzejmości – przyznaje G. Krysiak.

Nowi strażnicy podjęli dziś także swoją pierwszą samodzielną interwencję.

– Pomogliśmy jednemu z mieszkańców, który samochodem ugrzązł w pryzmie błota pośniegowego. Wypchnęliśmy jego auto – dodają funkcjonariusze.

Nowi strażnicy – jak sami mówią – w jednostce zostali miło przyjęci a starsi stażem funkcjonariusze służą radą i pomocą.

– Jednostka znajduje się w urzędzie miasta i nawet pracownicy urzędu okazali nam sporą sympatię, to bardzo miłe – dodają panowie Hubert i Grzegorz.

Obecnie w łęczyckiej straży miejskiej, oprócz komendanta, jest sześcioro funkcjonariuszy, przy czym jedna funkcjonariuszka przebywa na urlopie macierzyńskim a jeden z funkcjonariuszy został oddelegowany do pełnienia wspólnej służby z policją w ramach działań związanych z pandemią koronawirusa.