Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

W Łęczycy przybywa paczkomatów. Kolejny pojawił się przy Zachodniej

W mieście uruchomiono kolejny paczkomat. Tym razem ustawiony został przy sklepie spożywczym przy ulicy Zachodniej. Obecnie w Łęczycy jest ich już przynajmniej sześć.

Wiele osób, które często robią zakupy przez internet w dobie pandemii koronawirusa wybierają odbiór paczki właśnie w paczkomacie, chcąc uniknąć kontaktu z kurierem. Świadczy o tym coraz większa liczba paczkomatów w całej Polsce, ale także w regionie. Przez ostatni rok zanotowano znaczący wzrost zakupów internetowych.

– Pamiętam jak jeszcze przez pandemią zamawiałam paczkę do paczkomatu i na jej odbiór miałam 7 dni. Teraz trzeba to zrobić w ciągu 48 godzin, bo inaczej nieodebrana paczka wróci do nadawcy. To dlatego, żeby nie blokować skrytki w paczkomacie, bo jest tak dużo przesyłek. Jak dla mnie to dobrze, że przy Zachodniej ustawiono nowy paczkomat. Często kupuję on-line, dostawa do paczkomatu jest najtańsza, często darmowa i zawsze wybieram tę opcję. Wcześniej zamawiałam do paczkomatu przy targu. Teraz mam go niemal pod blokiem – mówi młoda łęczycanka.

Ostatnie dane GUS wskazują, że procent klientów robiących zakupy przez internet wzrósł w każdej grupie wiekowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.