Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

W Łęczycy co drugi mieszkaniec jest zaszczepiony na COVID-19

W całym kraju znacząco spadło zainteresowanie szczepieniem przeciwko COVID-19. Niektóre gminy odnotowują wyjątkowo mały odsetek zaszczepionych mieszkańców. Jak szczepią się mieszkańcy powiatu łęczyckiego?

W Łęczycy odnotowano 51,2% w pełni zaszczepionych mieszkańców oraz 54,9% mieszkańców zaszczepionych minimum jedną dawką. To całkiem wysoki wynik, jeden z wyższych wśród miast powiatowych województwa łódzkiego. Choć już co drugi mieszkaniec zaszczepił się na koronawirusa, chętnych do przyjęcia szczepionki jest coraz mniej. Obecnie nie ma żadnego problemu z ustaleniem dogodnego terminu szczepienia, tak jak wcześniej, można dowolnie wybrać szczepionkę, którą chce się przyjąć.

Spośród gmin powiatu łęczyckiego najchętniej szczepią się mieszkańcy gminy Witoni (47% w pełni zaszczepionych) a z największą rezerwą podchodzą mieszkańcy gminy Grabów (34,7% w pełni zaszczepionych).

Ministerstwo Zdrowia robi co może, żeby zachęcić Polaków do szczepienia przeciwko COVID-19. Kampanie społeczne, a nawet mocno krytykowana loteria szczepionkowa raczej nie przekonają osób krytycznie nastawionych do szczepienia przeciw koronawirusowi. Jest też sporo osób, które z przyczyn zdrowotnych szczepić się nie powinny.