Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat zgierski Warto przeczytać Zgierz

Ta wycieczka z przedszkolakami mogła źle się skończyć. Autobus nie miał badań technicznych od 5 miesięcy!

Autobus wycieczki przedszkolnej bez ważnego badania technicznego i kierujący jadący z prędkością ponad 140km/h w terenie zabudowanym. To przykłady dwóch skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, do których doszło w ostatnich dniach w powiecie zgierskim. Policjanci apelują o odpowiedzialność na drodze!

16 czerwca 2021 roku policjanci zgierskiego ruchu drogowego w ramach ogólnopolskich działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” przeprowadzali pomiary prędkości na drodze wojewódzkiej 708 w Bądkowie w terenie zabudowanym w rejonie przejścia dla pieszych. Około godziny 8.30 mundurowi skontrolowali prędkość peugeota. Wynik: 147 km/h! Policjanci nałożyli na 26-letniego kierującego mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

17 czerwca 2021 roku około 8.50 mundurowi pojechali na standardową kontrolę autobusu, który miał jechać z przedszkolakami na wycieczkę. Podczas kontroli w Zgierzu okazało się, że autobus od prawie 5 miesięcy nie posiada ważnych badań technicznych i od 5 lat tachograf w pojeździe nie posiadał legalizacji. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu i przekazali materiały sprawy do Inspekcji Transportu Drogowego. Niestety wycieczka maluchów została odwołana.

Policjanci apelują o rozsądek! Bez względu na to czy jesteśmy kierującymi samochodami, motocyklami, rowerami czy pieszymi, mamy wpływ nie tylko na swoje zdrowie i życie, ale także na innych uczestników ruchu drogowego. Czasem wystarczy chwila nieuwagi lub brawurowa decyzja, które mogą przynieść tragiczne w skutkach wydarzenia. Jako uczestnicy ruchu drogowego bądźmy w pełni świadomi odpowiedzialności jaka na nas spoczywa.