Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać Zgierz

– Ta suka… – radny nie wyłączył mikrofonu i jest skandal!

Do skandalu doszło na sesji rady powiatu zgierskiego. Arkadiusz Cichecki, radny Koalicji Obywatelskiej, nie wyłączył mikrofonu podczas połączenia w trakcie zdalnych obrad i użył wulgarnych słów dotyczących szefowej Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu.

Radny Cichecki pytał o szczegóły sprawy dot. projektu „Programu promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy Powiatu Zgierskiego na lata 2021-2025”, a później zapowiedział wysłanie interpelacji. Zapomniał jednak wyłączyć mikrofonu, przez co wszyscy mogli usłyszeć słowa: „Ta suka to zawsze przejdzie„.

– Nie wyłapałem tego na żywo, dopiero usłyszałem wypowiedź z wycinków, które krążą w internecie. Jestem zażenowany, ale także zdziwiony, bo radny Cichecki zawsze wydawał mi się spokojny i wyważony. Okazuje się, że w emocjach niektórzy pokazują inną twarz. Oczywiste jest do kogo ta wypowiedź była skierowana i teraz trzeba przeprosić dyrektor PUP – komentuje Dominik Gabrysiak, wicestarosta zgierski.

Stanowisko Klubu Polskie Stronnictwo Ludowe

Klub Polskie Stronnictwo Ludowe wyraża kategoryczną dezaprobatę i stanowczo sprzeciwia się skandalicznemu zachowaniu podczas obrad Rady Powiatu Zgierskiego, Pana Arkadiusza Cicheckiego, radnego powiatowego Klubu Platforma Obywatelska.

Zdarzenie, do którego doszło podczas piątkowego posiedzenia Rady, przekroczyło wszelkie granice przyzwoitości, kultury osobistej, a fakt, że jego autorem jest radny powiatowy, urąga całej Radzie Powiatu Zgierskiego. Głos Radnego Cicheckiego, z wyboru mieszkańców głównie z Aleksandrowa Łódzkiego jest w Radzie Powiatu głosem mieszkańców, którzy swój demokratyczny wybór oddali w jego ręce. Wobec skandalicznego zajścia, do którego dopuścił się reprezentujący wyborców radny z Aleksandrowa Łódzkiego, osoba piastująca stanowisko dyrektora MOSiR w tym mieście, wyrażamy bezwzględny sprzeciw.

Oczekujemy również (szczególnie że od piątku, 28 maja aż do chwili obecnej nie miało to miejsca, zarówno od Pana Radnego jak i Przewodniczącej Klubu Platforma Obywatelska, Pani Bożeny Palmowskiej), publicznych przeprosin Pana Arkadiusza Cicheckiego wobec Pani Marty Pietrak-Kędzierawskiej – Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu a także wobec całej społeczności powiatu zgierskiego.

Pani Dyrektor, w poczuciu zażenowania zachowaniem Pana Cicheckiego kierujemy do Pani słowa wsparcia, szacunku i uznania za wyniki Pani pracy.

Przewodniczący Klubu Polskie Stronnictwo Ludowe

Bogdan Jarota wraz z członkami Klubu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.