Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Szokujący wpis! Chce uprawiać seks z dzieckiem!

W internecie pojawił się szokujący wpis jednego z mieszkańców Ozorkowa. Mężczyzna zakomunikował w sieci, że chce uprawiać seks z dzieckiem. Szuka chętnych. Do rodzin z dziećmi kieruje pytanie, czy nie chciałyby się z nim skontaktować. Wpis wywołał prawdziwą burzę a internauci pytają, czy sprawą zajmie się policja.

„Czy tylko mi się wydaje, że takie teksty nie są normalne? Pisze je człowiek z problemami psychicznymi… Gdzie to zgłosić? Kto się tym człowiekiem zajmie? Policja jak zawsze sytuację zignoruje… Co, jeśli zrobi krzywdę jakiemuś dziecku? – pyta ozorkowianka na portalu społecznościowym.

Wpis mężczyzny z całą pewnością jest kontrowersyjny i formułowanie tego typu wypowiedzi budzi wśród rodziców ogromne zaniepokojenie. Upublicznienie w internecie przez ozorkowiankę zamiarów mężczyzny wywołało dyskusję.

Kobieta, pytana przez internautów, napisała, że o sprawie została już poinformowana policja.

Asp. Robert Borowski z policji w Zgierzu informuje jednak, że zajęcie się przez funkcjonariuszy sprawą, uzależnione jest od formalnego zgłoszenia.

– Nie wystarczy zadzwonić. W tego typu sprawach policja nie może się opierać na telefonicznych zgłoszeniach. Trzeba się do nas zgłosić i złożyć formalne zawiadomienie o przestępstwie. Podpisać się z imienia i nazwiska. Dlatego, jeśli nie będzie takiego właśnie zgłoszenia, to policja szybko kroków w tej sprawie nie podejmie. Jeszcze raz podkreślam, każde zawiadomienie o przestępstwie obliguje policjantów do podjęcia odpowiednich działań – usłyszeliśmy od policjanta.

Aspirant dodaje, że w Polsce funkcjonuje wiele anonimowych infolinii, ukierunkowanych na zwalczanie różnych kategorii przestępczości. Wówczas można pozostać anonimowym. Policjant podkreśla, że taki tryb postępowania w niektórych przypadkach może opóźnić reakcję organów ścigania.

Nie jest tajemnicą, że zgłaszający policji różnorodne sprawy, często wolą pozostać anonimowi. W opinii mieszkańców nawet takie anonimowe telefoniczne zgłoszenia powinny być przez policję poważnie traktowane.

Nielegalne treści w internecie można też zgłaszać za pośrednictwem formularza internetowego, przesyłając informację na adres dyzurnet.pl. Jeżeli podczas korzystania z internetu zetknąłeś się z pedofilem lub podejrzewasz, że mógł to być pedofil – koniecznie zgłoś tę informację na stronie internetowej: www.hotline.stoppedofilom.pl. Możesz zrobić to anonimowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.