Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Szokujące nekrologi w Łęczycy. Mieszkańcy są zniesmaczeni

Na terenie miasta porozwieszane zostały bulwersujące nekrologi informujące o „przedwczesnej śmierci 70 tysięcy Polaków”, czego powodem mają być działania rządu związane z trwającą pandemią COVID-19. Kartki przyklejone m.in. na słupach informacyjnych czy latarniach ulicznych były zrywane przez mieszkańców.

– Ja rozumiem, że ludzie nie są zadowoleni z braku dostępu do opieki zdrowotnej, dla mnie też jest to duży problem, ale takie kartki to już przesada. Wzmianka o pochówku na bezimiennym cmentarzu, czy wymyślona nazwa zakładu pogrzebowego „Morawiecki S.A” są po prostu niesmaczne – powiedziała nam mieszkanka Łęczycy, po czym zerwała nekrolog z latarni i wyrzuciła go do kosza.

Na kartkach wzorowanych na nekrolog napisano:

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w 2020/2021 r. zmarli ś.p. Jan Kowalski oraz 70 tysięcy innych Polaków. Przedwcześnie zmarli z powodu braku dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Teleporada i stres spowodowany oglądaniem TV nie dały im szans. Msza św. żałobna odbędzie się w rygorze sanitarnym na bezimiennym cmentarzu. Zakład pogrzebowy Morawiecki S.A. Aleje Ujazdowskie 1/3”.

Przypuszczać można, że znaczna część społeczeństwa ma bardzo negatywne zdanie na temat teleporad, odwoływanych zabiegów i operacji czy ogólnego problemu z dostępem do publicznej opieki zdrowotnej. Covid-19 zdominował lecznictwo, a niestety, inne choroby wciąż istnieją.

– Co nie zmienia faktu, że wyrażanie swoich poglądów w przestrzeni publicznej w takiej formie jest, moim zdaniem, nie na miejscu – powiedział nam kolejny mieszkaniec Łęczycy. – Wczoraj tych nekrologów było znacznie więcej. Na szczęście zostały pozrywane.

W Łęczycy pojawiło się też sporo ulotek antyszczepionkowych i także zostały przyklejone w miejscach publicznych. Te jednak nie wzbudziły takiej kontrowersji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.