Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Piątek Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Szokujące informacje ws. śmierci 30-latka. Komendant policji w Łęczycy zawiesił funkcjonariuszy

komenda policji w Łęczycy

Po śmierci 30-latka z Piątku komendant powiatowy zawiesił w obowiązkach interweniujących policjantów.

Zatrzymanie ma związek ze śmiercią 30-letniego mężczyzny. Jego matka potwierdziła, że po interwencji policjanci zabrali jej syna, czego według nieoficjalnych informacji nie podali w raporcie.

Policjanci w ubiegły piątek (02.04) przeprowadzili interwencję po zgłoszeniu matki mężczyzny. W mieszkaniu miało dojść do awantury. Ciało mieszkańca Piątku odnaleziono dzień później 6 km od miejsca zamieszkania w kompleksie leśnym. Sekcja zwłok wykazała, że do śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.

Według nieoficjalnych informacji w notatce sporządzonej przez policjantów nie było mowy o zabraniu 30-latka. A interwencja zakończyła się około 23.00 w domu.

Komendant powiatowy policji w Łęczycy w związku z toczącym się postępowaniem wobec 33-letniego funkcjonariusza z 13-letnim stażem służby i 34-letniej policjantki z 9-letnim stażem służby, podjął decyzję o zawieszeniu ich w czynnościach służbowych.

Jakie jest stanowisko policji w Łęczycy?

– 2 kwietnia 2021 roku około godziny 23.00 policja została wezwana na interwencję domową w gminie Piątek. Kobieta prosiła o pomoc w związku z awanturą wszczętą przez jej znajdującego się pod wpływem alkoholu 30-letniego syna. Rodzina była już wcześniej objęta procedurą niebieskiej karty. W ciągu ostatnich dwóch lat było tam kilkanaście interwencji. Przebieg tej konkretnej przeprowadzonej przez dwoje funkcjonariuszy z KP w Piątku jest w tej chwili szczegółowo wyjaśniany. Łęczycka policja ustalając w początkowej fazie przyczyny zgonu 30-latka , którego ciało ujawniono następnego dnia kilka km od domu, powiadomiła prokuraturę o okolicznościach jakie ujawniła. Nikt wcześniej ( w tym rodzina) nie składał żadnego zawiadomienia w sprawie działań funkcjonariuszy – mówi st. asp. Mariusz Kowalski, rzecznik KPP w Łęczycy. – Komendant powiatowy w Łęczycy w związku z toczącym się postępowaniem wobec 33-letniego funkcjonariusza z 13-letnim stażem służby i 34-letniej policjantki z 9-letnim stażem służby ( funkcjonariusze Posterunku Policji w Piątku), podjął decyzję o zawieszeniu ich w czynnościach służbowych. Wszczęte zostały także postępowania dyscyplinarne i administracyjne zmierzające do wydalenia ze służby. Wiele uzależnione będzie od zarzutów i dalszych wyników prowadzonego śledztwa. Współpracujemy z prokuraturą chcąc wyjaśnić wszelkie okoliczności.