Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Strajk Kobiet w Łęczycy

Dnia 22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w którym orzekł, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją RP. Spowodowało to falę protestów w całej Polsce, w ramach których kobiety oraz mężczyźni wyrażają niezadowolenie z decyzji, która ograniczy ich wolność wyboru. Wczoraj w Łęczycy również odbył się strajk kobiet, w formie spaceru, na który przybyło mnóstwo mieszkańców.

O godzinie 20:00 na Placu Tadeusza Kościuszki zebrali się mieszkańcy Łęczycy, którzy protestowali wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego, a następnie przeszli ulicami miasta. Uczestniczki i uczestnicy swój spacer zakończyli na miejscu startu, gdzie od razu zapowiedziano kolejne protesty.

Frekwencja, pomimo pory roku oraz obowiązujących obostrzeń była ogromna. Za udział w spacerze dziękuje burmistrz miasta Łęczyca Paweł Kulesza, który podkreśla istotną rolę młodych ludzi.

Dziękuję mieszkankom i mieszkańcom Łęczycy za wczorajszą obecność i wyrażenie sprzeciwu wobec wyroku, który jawnie godzi w wolność osobistą. Cieszę się, że było mnóstwo młodych ludzi, którym los kraju, w którym żyjemy, nie jest obcy. Wczorajsza frekwencja była pokazem niebywałej solidarności społecznej oraz świadectwem politycznej świadomości – powiedział Burmistrz.