Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Rusza Pogotowie Naukowe w Łęczycy. To innowacyjny projekt

Pod koniec kwietnia burmistrz Paweł Kulesza wystosował prośbę do emerytowanych nauczycieli oraz studentów o udział w wyjątkowej akcji edukacyjnej – Pogotowiu Naukowym – która polega na zdalnej pomocy uczniom. Akcja spotkała się z dużym odzewem. Pierwsza grupa Ratowników Pogotowia Naukowego jest gotowa do działania.

Akcja ma związek z faktem, że do 25 maja zamknięte są szkoły. Nie wszyscy uczniowie są w stanie przyswoić przesyłane materiały, a pomoc ze strony rodziców, zwłaszcza pracujących w służbach zdrowia, policji czy straży pożarnej, może być ograniczona.

Szeregi Pogotowia Naukowego zasilili nie tylko emerytowani nauczyciele oraz studenci, ale również czynni nauczyciele. Już dziś pomoc można uzyskać między innymi z zakresu języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i fizyki.

Serdecznie dziękuję w imieniu swoim, a przede wszystkim w imieniu dzieci i rodziców za Państwa zaangażowanie i udział w akcji – mówi burmistrz Paweł Kulesza. – To kolejny dowód na to, że łęczycanie w trudnej sytuacji potrafią się zjednoczyć oraz udzielić sobie wzajemnego wsparcia. Jestem naprawdę dumny z tego, że Łęczyca posiada tak wspaniałych mieszkańców.

Urząd miejski szkołom przekazuje informacje o Ratownikach Pogotowia Naukowego, które następnie trafią do uczniów, ale na tym akcja się nie kończy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany udziałem, urząd zaprasza do kontaktu – promocja@leczyca.info.pl. W wiadomości wystarczy podać swój kontaktowy adres e-mail oraz przedmiot.