Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Warto przeczytać Witonia

Rolnik nie miał szans, by przeżyć

Na terenie prywatnej posesji w gminie Witonia doszło do wypadku podczas prac gospodarskich. 79 – latek usiłując naprawić opryskiwacz ciągnikowy został przygnieciony przez maszynę. Niestety, wskutek doznanych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Prace wykonywał sam. Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Trwa okres wzmożonych prac związanych z prowadzeniem gospodarstwa. Niestety z pozoru proste czynności niejednokrotnie mogą zakończyć się tragicznie, tak jak wczoraj w miejscowości Rybitwy. Policja apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac gospodarskich. Chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Wielu z nich można uniknąć, jeżeli tylko zachowa się podstawowe środki ostrożności:

  • nigdy nie należy podejmować prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu
  • nie należy dopuszczać do kierowania maszynami lub pojazdami przez osoby, które nie posiadają odpowiednich uprawnień
  • nie wolno przewozić nikogo na załadowanych wozach i przyczepach

Należy także pamiętać o najmłodszych, którzy często angażowani są do pomocy w gospodarstwie. Wszelkie pomocnicze prace powinni wykonywać pod bacznym okiem dorosłych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Nigdy nie należy zostawiać małych dzieci bez opieki.