Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Radna apeluje do władz

Radna miejska, Agata Szkop apeluje do władz powiatu i miasta w sprawie ulicy Belwederskiej w Łęczycy. To już kolejna interwencja radnej ws. zaniedbanej drogi i chodnika. Tym razem do włodarzy trafiły pisma.

Ze względu ta to, że jak mówi A. Szkop, ustna interwencja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, na piśmie z wnioskiem o zadbanie o rejon ulicy Belwederskiej.

– Postanowiłam wystąpić z pismem tej samej treści do starosty i burmistrza – informuje radna miejska.

A. Szkop wystąpiła do dwóch organów, ponieważ zarówno powiat jak i miasto są właścicielami tej drogi a zatem każdy z nich odpowiada za administrowany przez siebie odcinek. Jak to zwykle bywa, kiedy nie ma jednoosobowej odpowiedzialności to i obowiązki wykonywane są w ocenie radnej i niektórych mieszkańców w sposób wątpliwy.

„ W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców ulicy Belwederskiej, proszę o jednoznaczne zajęcie stanowiska w sprawie podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie porządku na drodze nr 2520 E, Belwederska – Lotnicza oraz chodników przylegających bezpośrednio do tej drogi” – pisze radna.

– Belwederska już niestety tradycyjnie jest zaśmiecona przez uschnięte liście, gałęzie oraz zachwaszczona przez wyrastające z chodnika i krawężników chwasty i trawę. Nie lepiej było w okresie zimowym, kiedy nikt się nie kwapił, aby odrzucić śnieg czy błoto pośniegowe. Wszystko to wygląda tak, jakby ulica nie miała właściciela – komentuje radna A. Szkop. Czekam na odpowiedzi na moje pisma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.