Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Gm. Łęczyca Ozorków Powiat zgierski Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

Przybywa dzikich wysypisk!

Mieszkańcy skarżą się na zanieczyszczony teren wzdłuż napowietrznego ciepłociągu od ul. Traugutta do ul. Konstytucji 3 Maja w Ozorkowie. Kilka dni temu przy rurach wyrzucone zostały odpady wielkogabarytowe. Składowane są też tam ścięte gałęzie, beczki, wiaderka…

– Niedługo ścieżką nie będzie można przejść – żali się jedna z mieszkanek.

– Większość tego terenu należy do miasta, część ma nieuregulowany stan prawny. Cały ten teren jest sprzątany przez pracowników gospodarczych systematycznie co kilka tygodni, natomiast trudno utrzymać porządek w tym miejscu, ponieważ jest systematycznie zaśmiecane, m.in. przez osoby spożywające tam alkohol – mówi Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza.

Śmieci zostały też podrzucone pod strażnicę OSP w Błoniu w gm. Łęczyca.

Niektórzy ludzie wciąż nie rozumieją zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia środowiska. Dzikie składowiska śmieci pojawiają się w różnych miejscach. Ostatnio śmieci podrzucono pod strażnicę OSP w Błoniu.

Pod bramą druhów z Błonia pojawiła się sterta głównie odpadów elektronicznych. Mieszkańcy negatywnie oceniają zachowanie człowieka, który podrzucił odpady.

– Jak tak można? Takie rzeczy wywozi się w odpowiednio przeznaczone do tego miejsce a nie wyrzuca i to w bezpośrednim sąsiedztwie Ochotniczej Straży Pożarnej. Dla mnie to skandal – mówi mieszkanka Błonia.

Rozmawialiśmy z niektórymi mieszkańcami Błonia. Dziwne, że w samym centrum wsi, gdzie oprócz gospodarstw znajduje się sklep, szkoła i strażnica, nikt nie widział, kto w miejscu publicznym wyrzuca stare lodówki, monitory komputerowe, telewizory czy odkurzacze.