Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski

Powiat zgierski zwiększa bezpieczeństwo w DPS-ach

dps ozorków

Ponad 170 tys. zł na zakup sprzętu oraz wyposażenia, a także środków ochrony indywidualnej i testów na COVID-19, pozyskał powiat w ramach projektu „Łódzkie pomaga” dla dwóch Domów Pomocy Społecznej – informuje Katarzyna Łebedowska z zarządu powiatu zgierskiego.

Sprzęt trafi do placówek w Głownie i Ozorkowie. W ramach dofinansowania głowieńska placówka planuje zakupić ozonator, koncentrator tlenu, termometr bezdotykowy, ciśnieniomierze, maty dezynfekcyjne do pomieszczeń, 5 łóżek dla pensjonariuszy, środki ochrony indywidualnej oraz testy na COVID-19. Z kolei ozorkowski DPS chce kupić łóżka rehabilitacyjne z materacami, szafki przyłóżkowe, środki ochrony indywidualnej, a także testy na COVID-19.

– Obecnie zmagamy się z trzecią falą pandemii, dlatego ważne jest żeby zabezpieczyć osoby znajdujące się w grupie ryzyka, a takimi bez wątpienia są pensjonariusze i pracownicy DPS-ów – mówi starosta zgierski Bogdan Jarota.

II edycja grantów „Łódzkie pomaga” współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.