Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Warto przeczytać

Ponad 6800 nowych zakażeń, 421 osób zmarło

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 6802 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Podano także informację o śmierci 421 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Łącznie od początku pandemii w Polsce potwierdzono 1 527 016 infekcji.

Najwięcej z 6802 przypadków, o których resort zdrowia poinformował w środę, dotyczy województwa mazowieckiego, gdzie wykryto 1129 infekcji.

Pozostałe przypadki dotyczą województw: śląskiego (702), pomorskiego (647), wielkopolskiego (586), warmińsko-mazurskiego (460), kujawsko-pomorskiego (432), łódzkiego (393), dolnośląskiego (392), zachodniopomorskiego (378), małopolskiego (355), lubelskiego (324), podlaskiego (237), podkarpackiego (230), lubuskiego (196), opolskiego (124) i świętokrzyskiego (95).

Kolejne 122 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które – jak zapowiada Ministerstwo Zdrowia – zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Ministerstwo poinformowało w środę o śmierci 421 zakażonych osób. Z powodu COVID-19 zmarło 137 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 284 pacjentów.

Łącznie od początku epidemii w Polsce potwierdzono 1 527 016 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 37 897 osób z COVID-19. 

W ciągu doby wykonano 47,2 tysiąca testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wczoraj informowano o wykonaniu ponad 42 tysięcy testów.

Przypadki koronawirusa w Polsce z podziałem na województwa. Stan na 3 lutego, godz. 10:30

WojewództwoZakażenia wszystkieZakażenia dzisiajŚmiertelne wszystkieŚmiertelne dzisiaj
Mazowieckie1880461129462893
Śląskie173502702416533
Wielkopolskie154795586396134
Małopolskie118224355308828
Kujawsko-Pomorskie106299432232619
Pomorskie103707647223420
Dolnośląskie100926392245525
Łódzkie98435393271653
Zachodniopomorskie79684378157828
Lubelskie76333324244124
Warmińsko-Mazurskie68127460170111
Podkarpackie66645230219215
Podlaskie41334237110510
Opolskie4114312412036
Świętokrzyskie387999511159
Lubuskie3755619697513

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.