Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Temat główny Warto przeczytać

Polska podzielona. Nasze województwo wciąż z obostrzeniami

niedzielski

Polska została podzielona na województwa z mniejszą i większą liczbą zachorowań. W regionie łódzkim sytuacja jest zła. Dlatego obostrzenia zostały przedłużone. O luzowaniu restrykcji mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej w środę, 21 kwietnia podkreślił, że apogeum trzeciej fali minęło, ale nadal liczby są wysokie.

– Jeśli patrzymy na trendy to wydaje się że apogea zachorowań, hospitalizacji i zgonów mamy za sobą – mówił Niedzielski.

Łódzkie jest wśród województw z dużą liczbą zakażeń. Średnia liczba zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni wynosi w całej Polsce 36,3. W regionie łódzkim wynosi ono ponad 40. Tymczasem na przykład w województwie podlaskim wynosi ono zaledwie 22,2, warmińsko- mazurskie.

Dlatego pięć województw, w tym łódzkie, będzie mieć zachowane wszystkie obostrzenia! Województwa w których zostają obostrzenia to: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie.

W pozostałych województwach od poniedziałku będą czynne salony fryzjerskie, a także uczniowie z klas I-III będą mogli wrócić do szkół hybrydowo.

Plan luzowania dalszych obostrzeń, w tym wytyczne dotyczące komunii i wesel mają być przedstawione w przyszłym tygodniu.

Obostrzenia obowiązujące do 25 kwietnia 2021

Obecne obostrzenia obowiązują do niedzieli, 25 kwietnia włącznie. Są bardzo surowe. Większość dzieci przebywa w domach na nauce zdalnej. Od poniedziałku, 19 kwietnia, czynne mogą być jedynie żłobki i przedszkola. Dodatkowo praktyki mogą mieć uczniowie trzecich klas szkół branżowych i techników.

Dozwolony jest sport na świeżym powietrzu przy limitach uczestników.

Zamknięte są salony piękności i fryzjerskie, kluby fitness i siłownie. Mocno ograniczony jest handel, w galeriach handlowych zamknięta jest większość sklepów i punktów usługowych poza zaspokajającymi podstawowe potrzeby.

Nadal zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Niestety hotele mają być zamknięte także w majówkę. Dla turystów są one zamknięte co najmniej do 3 maja włącznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.