Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Łęczyca

Policjanci z Łęczycy zastosowali nową taktykę i weszli na zamkową wieżę

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy wykorzystując najnowszy sprzęt w postaci laserowego miernika prędkości oraz lornetki zastosowali nową taktykę do walki z niesfornymi uczestnikami ruchu. W działania zaangażowali się również policjanci wydziału prewencji wypatrując osoby, które nie stosowały się do obowiązujących obostrzeń. Punkt obserwacyjny i pomiaru był w całkowicie zaskakującym dla wszystkich miejscu, a akcja odbyła się pod kryptonimem „Królewska Wieża”.

1 kwietnia 2021 roku policjanci z łęczyckiej komendy mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję pod kryptonimem „Królewska Wieża”. Celem działań była walka z piratami drogowymi, w tym również z niesfornymi pieszymi oraz osobami niestosującymi się do obowiązujących obostrzeń.Chcąc zapewnić sobie doskonałą widoczność na całe miasto, tak aby tego dnia nikt nie czuł się bezkarny punkt kontrolny znajdował się w widowiskowym miejscu, jakim jest wieża łęczyckiego Zamku Królewskiego. Lokalizacja zapewniająca doskonałą widoczność na główne drogi, ulice przebiegające przez nasze miasto, pozwoliła na precyzyjne dokonywanie pomiarów prędkości i wyłapywanie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Potwierdziło się, że niestosowanie się do ograniczeń prędkości jest wciąż głównym grzechem kierujących pojazdami. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, wszystkie ujawnione wykroczenia zostały zarejestrowane, a już wkrótce policjanci zapukają do tych, którzy podczas akcji nie stosowali się do przepisów prawa.

Pamiętajmy, że każdego roku 1-go kwietnia przypada prima aprilis. Dlatego nasze działania były ukierunkowane na włączenie się w ten obchodzony w wielu krajach świata dzień żartów. Mamy nadzieję, że nasza żartobliwa informacja rozbawi mieszkańców a wszystkich „(W)KRĘCI w BEZPIECZEŃSTWO”.

Z tej okazji policjanci przygotowali niespodziankę. Pierwszych 10 osób, które uznały, że „wkręcił” ich ten żart może liczyć na prezent w postaci gadżetu, który „(W)KRĘCI ICH w BEZPIECZEŃSTWO”. Czekamy na Państwa 2 kwietnia 2021 roku od godziny 14 do godziny 17. Po przybyciu do jednostki należy dyżurnemu podać hasło: „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO”. Liczy się kolejność zgłoszeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.