Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Podejrzana o molestowanie uznana za niepoczytalną

molestowałaZapadły pierwsze decyzje dotyczące głośnej sprawy molestowania podopiecznych przez rodzinę zastępczą z Łęczycy. Po badaniach psychiatrycznych biegli sądowi stwierdzili, że 20- letnia Karolina A., podejrzewana o znęcanie się nad czwórką przybranego rodzeństwa i seksualnego wykorzystywania jednej z dziewczynek, była całkowicie niepoczytalna. Uchylono tymczasowe aresztowanie.
Łęczycka prokuratura otrzymała opinie o badaniach sądowo – psychiatrycznych 20 – letniej Karoliny A. oraz jej 59 – letniego ojca. 54- letnia Bożena A. nie była badana psychiatrycznie.
– W opinii wydanej przez biegłych po badaniach psychiatrycznych czytamy, że oskarżony mężczyzna jest w pełni poczytalny i może brać udział w postępowaniu. Z kolei jego córka, z uwagi na stwierdzone upośledzenie umysłowe w chwili czynu nie rozumiała, co robi, została uznana za niepoczytalną, nie może więc ponosić odpowiedzialności karnej. Z opinii uzupełniającej wynika, że nie ma konieczności umieszczania jej w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, jednocześnie uchylono zastosowane wobec niej tymczasowe aresztowanie – informuje Monika Piłat z łęczyckiej prokuratury. – Czekamy jeszcze na opinie seksuologiczne dotyczące podejrzanej Karoliny A. oraz jej ojca. Powinny zostać wydane w przeciągu kilku dni.
Małżeństwo A. w dalszym ciągu przebywa w tymczasowym areszcie. Ich córka została zwolniona z aresztu i nie wiadomo, gdzie będzie przebywać.
Szokujące informacje dotyczące dramatu dzieci przebywających w rodzinie zastępczej wyszły na jaw w maju 2014 roku, kiedy to molestowane dzieci, pomimo zastraszania przez patologiczną rodzinę zastępczą, zdecydowały się opowiedzieć o całej sprawie. Ujawnione fakty wstrząsnęły całą Polską.
(MR)