Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Warto przeczytać

Poddębice w czołówce krajowego rankingu

Poddębice uplasowały się w czołówce ogólnopolskiego rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

– W kategorii Miasta Powiatowe za wykorzystanie środków z funduszy UE w latach 2014-2019 zajęliśmy piąte miejsce, a za wydatki inwestycyjne w latach 2017-2019 zostaliśmy sklasyfikowani na szóstej pozycji – mówi burmistrz Piotr Sęczkowski.

Ranking przygotował prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego. Podstawę opracowania stanowiła analiza wydatkowania przez samorządy środków na inwestycje oraz pozyskanych funduszy unijnych. W tym przypadku zestawienie obejmowało wartość pozyskanych dotacji, a wynik podawany był w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Wiele inwestycji na naszym terenie jest realizowanych dzięki wsparciu środków unijnych. Dynamika i efektywność pozyskiwania funduszy z UE przez Poddębice w ostatnich latach dają mieszkańcom możliwość korzystania z udogodnień i lepszej infrastruktury. Mamy nowe drogi, zrewitalizowane centrum miasta, odnowiony zabytkowy pałac, halę sportową przy szkole podstawowej, remizy strażackie, zmodernizowaną sieć wodno-kanalizacyjną. Udało się przeprowadzić inwestycje geotermalne. Poddębice oplata geotermalna sieć cieplna, a z ciepła z wnętrza ziemi korzystają instytucje publiczne, mieszkańcy bloków oraz indywidualni odbiorcy. Niebawem będziemy mogli również cieszyć się ze zrewitalizowanego kompleksu basenów termalnych – dodaje burmistrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.