Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Pod Poddębicami boom na domki na kółkach

W okresie wakacyjnym zainteresowanie domkami mobilnymi zawsze wzrasta. W te wakacje można mówić o prawdziwym boomie na domki holenderskie czy angielskie. Nie co ukrywać, że po okresie obostrzeń związanych z pandemią pomału wracamy do normalności i dla wielu kontakt z naturą ma kolosalne znaczenie.

Marcin Majewski od prawie 20 lat sprzedaje w Złotnikach pod Poddębicami domki mobilne.

– Można zauważyć wzrost zainteresowania domkami mobilnymi. W czasie obostrzeń nie sprowadzałem nowych domków, ale z uwagi na duże zainteresowanie ponownie trzeba będzie włączyć wyższy bieg – mówi z uśmiechem pan Marcin. – Ludzie stęsknili się za takim wypoczynkiem, Na rynku można zauważyć duży wzrost zainteresowania działkami rekreacyjnymi i domkami.

Słowa sprzedawcy potwierdzają specjaliści z rynku nieruchomości. Co ciekawe, w niektórych kategoriach mamy nawet do czynienia nie tylko z odradzaniem się popytu, ale z najwyższym zainteresowaniem w historii. Dotyczy to przede wszystkim nieruchomości rekreacyjnych.

I tak rekordy popularności biją w ostatnich tygodniach działki rekreacyjne i rodzinne ogródki działkowe. Rekordowym zainteresowaniem cieszą się też domki holenderskie, domki drewniane, przyczepy kempingowe czy kampery – wynika z danych zebranych przez HRE Investments.

Słowem szukamy wszystkiego, co w czasie rządowych ograniczeń pozwoli nam zażyć więcej swobody i pozwoli na kontakt z naturą.

– Prawdopodobnie potrzebujemy po prostu oddechu i przygód. Może to również być spowodowane przyczynami czysto praktycznymi – przez długi okres hotele były zamknięte, a kampery i domki mobilne dają pełną autonomię – dodaje M. Majewski. – Niewątpliwym atutem proponowanych przez naszą firmę rozwiązań jest ich mobilność. Bez problemu można domki mobilne przewozić za pomocą specjalnej przyczepy do transportu ładunków wielkogabarytowych. Po zakupie wybranej konstrukcji nasz wykwalifikowany i doświadczony kierowca dowiezie domek na działkę czy w inne miejsce.

Domki holenderskie lub angielskie sprzedają się dobrze, mimo wcale niemałej ceny. Średnio trzeba wyłożyć za taki domek o dobrym standardzie od 50 do 70 tysięcy zł.