Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Pod oknami góry kamieni. Czy to się zmieni?

Przed kamienicą, przy ul. Listopadowej w Ozorkowie, na placu należącym do miasta piętrzą się stosy kamieni i innego gruzu. Rozpoczęła się walka z kamiennymi stosami.

– Jak długo jeszcze będą nam zwozić pod okna te kamienie? – pytają mieszkańcy. – Hałas jest okropny i ten widok. Jakbyśmy mieszkali przy jakimś kamieniołomie. Najgorzej jest podczas kruszenia gruzu. Kto by to wytrzymał mieszkając w takich warunkach?

Plac przed kamienicą od dawna wykorzystywany jest przez miasto do składowania przeróżnych materiałów budowlanych pochodzących z rozbiórek. W „Reporterze” opisywaliśmy już problem i wcześniejsze skargi lokatorów. Zdaniem mieszkańców na teren podrzucane są śmieci.

– Niektórzy traktują ten plac, jak dzikie wysypisko. Podrzucają odpady. Często fetor jest taki, że nie można otworzyć okien – denerwują się mieszkańcy i pytają, czy teren nie można by wykorzystać w innym celu.

„Obecnie teren przy ul. Listopadowej 40 w Ozorkowie wykorzystywany jest na cele składowe. W ramach prowadzonych przez miasto inwestycji na tym terenie składowane są różnego rodzaju materiały budowlane” – czytamy w odpowiedzi magistratu.

Wygląda więc na to, że nieprędko teren będzie można wykorzystać w innym celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.