Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Warto przeczytać Województwo Łódź

Pobili kontrolera biletów

Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 29 -latka i jego 58-letniego ojca w związku z pobiciem kontrolera biletów. Jak się okazało, powodem eskalacji agresji, była próba spisania młodszego z mężczyzn przez pracownika firmy przewozowej.

12 marca 2021 roku około godziny 14:30, policjanci z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wezwani zostali na interwencję przy ulicy Zielonej. Jak wynikało z informacji przekazanych im przez dyżurnego zgłoszenie związane było z faktem pobicia kontrolera firmy przewozowej przez mężczyznę. Policjanci po dotarciu pod podany adres zauważyli kłócących się mężczyzn. Po podjęciu czynności i wylegitymowaniu obecnych ustalili przypuszczalny przebieg zdarzenia. Jak wynikało z relacji 31-letniego kontrolera biletów, po wejściu do tramwaju miał on sprawdzić bilet obecnego na miejscu 29-latka, który jak się ostatecznie okazało, nie miał ważnego dokumentu uprawniającego do przejazdu. W związku z tym mężczyzna poproszony został o wyjście z tramwaju. Podczas, gdy kontrolerzy wysiadali wraz z mężczyzną na przystanku przy ulicy Zielonej, ten niespodziewanie podjął ucieczkę. W pogoń za uciekinierem ruszył młodszy z kontrolerów. Gdy, po chwili dogonił podejrzanego, ten wraz z przybyłym mu na pomoc ojcem stawiał opór. W atak na pracownika firmy przewozowej włączyło się jeszcze dwóch innych mężczyzn, którzy wspólnie z podejrzanymi uderzali i kopali mężczyznę po całym ciele. Oddalili się jednak z miejsca zdarzenia jeszcze przed przybyciem policjantów. Krewki ojciec i syn zostali zatrzymani przez stróżów prawa, a napadniętemu przez nich mężczyźnie udzielona została pomoc lekarska. 29-latek i jego 58-letni ojciec usłyszeli zarzut pobicia kontrolera biletów i objęci zostali dozorem prokuratorskim. Grozi im teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze IV Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie.

 Wszelkie osoby, które były świadkami przedmiotowego zdarzenia proszone są o kontakt z funkcjonariuszami IV Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod numerem całodobowym 47 841 23 00. W dni powszednie w godzinach 8-16 można kontaktować się również bezpośrednio z pracownikami Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego IV KP KMP w Łodzi pod numerem 47 841 23 10.