Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Po majówce folia będzie zdjęta. Powrót do tego, co było…

Władze miasta planują po weekendzie majowym zmianę w sterowaniu światłami na głównym skrzyżowaniu – Jana Pawła II, Starzyńskiego, Listopadowa i innych przejściach w Ozorkowie z sygnalizacją świetlną. W tej chwili sygnalizacje uruchamiane są automatycznie, co pewien czas. Niedługo nastąpić ma powrót do tego, co było. Sygnalizacje będą uruchamiane za pomocą przycisków przez mieszkańców chcących przejść przez ulice.

Folia na przyciskach uruchamiających światło zielone jest od czasu gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem i zaostrzenia obostrzeń. Zużyta i podarta została niedawno zdjęta, aby za kilka dni ponownie znaleźć się na przyciskach. Przez ten okres niektórzy mieszkańcy próbowali korzystać z przycisków, nieświadomi tego, że sygnalizacje nadal działają w trybie automatycznym, a nie manualnym.

– Rozmawialiśmy niedawno z panem burmistrzem o sygnalizacjach świetlnych w mieście i doszliśmy do wniosku, że po świątecznym weekendzie majowym będzie można powrócić do starego systemu. Naszym zdaniem sygnalizacja świetlna w trybie manualnym (na przykład ta na skrzyżowaniu przy pl. Jana Pawła II) jest bardziej wydajna. A jeśli chodzi o pandemię, to na szczęście liczba nowych zakażeń systematycznie spada – mówi Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.