Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Pierwszy w łęczyckim szpitalu zgon pacjentki chorej na COVID-19

Służby wojewody łódzkiego poinformowały dziś o kolejnych zgonach osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest m.in. 69-letnia kobieta, mieszkanka powiatu łęczyckiego. Pacjentka była hospitalizowana w szpitalu im. Św. Faustyny Kowalskiej w Łęczycy. Posiadała schorzenia współistniejące.

Od początku pandemii w powiecie łęczyckim zmarło dwoje mieszkańców zakażonych koronawirusem. Pierwszy był 81-letni mieszkaniec Łęczycy, który walkę z wirusem przegrał w czerwcu.

Na początku października, w łęczyckiej placówce wydzielono 19 łóżek, które z założenia miały być przeznaczone dla osób obserwowanych i testowanych pod kątem zakażenia. Szpital w Łęczycy miał stanowić tzw. pierwszy poziom zabezpieczenia, skąd pacjenci z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa mieli być przewożeni do szpitali dedykowanych. W praktyce jest inaczej. Z powodu wolnych łóżek w szpitalach przeznaczonych dla chorych na COVID-19, zakażeni pacjenci łęczyckiego szpitala i tak są leczeni w łęczyckiej placówce.

Ostatniej doby w powiecie łęczyckim potwierdzono 23 nowe zakażenia koronawirusem. Obecnie na COVID-19 choruje 379 mieszkańców powiatu łęczyckiego. Na kwarantannie przebywa 724 osób.

szpital w łęczycy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.