Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Województwo

Oszuści wyłudzili blisko 20 milionów złotych!

Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko podejrzanym o przestępstwa oszustwa na szkodę Poczty Polskiej S.A. oraz banków i instytucji bankowych z terenu województwa łódzkiego. Jak ustalono, w okresie od marca do września 2020 roku sprawcy dokonali wyłudzenia ok. 20.000.000 złotych wykorzystując system informatyczny Poczty Polskiej S.A., a nadto posługując się podrobionymi dokumentami tożsamości doprowadzili szereg banków na terenie województwa łódzkiego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie kilkuset tysięcy złotych.

Prowadzone w sprawie śledztwo umożliwiło zebranie materiału dowodowego uzasadniającego przedstawienie zarzutów sześciu kolejnym osobom zaangażowanym w przestępczy proceder.  23 czerwca 2021 roku funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali czterech sprawców w wieku od 32 do 59 lat zamieszkujących na terenie województwa łódzkiego.

Z uwagi na grożący wysoki wymiar kary oraz obawę matactwa wobec dwóch podejrzanych w sprawie Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi zastosował  tymczasowe aresztowania. Wobec czterech kolejnych sprawców orzeczono  poręczenia majątkowe lub dozór Policji. 

Śledztwo niniejsze zostało przejęte do dalszego prowadzenia z VIII Komisariatu Policji w Łodzi, którego funkcjonariusze wspólnie z  policjantami Komendy Miejskiej Policji w Łodzi dokonali w kwietniu 2020 roku zatrzymań dziewięciu osób zaangażowanych w opisany proceder przestępczy. Wówczas w sprawie w stosunku do czterech podejrzanych Sąd Rejonowy dla Łodzi – Widzewa w Łodzi zastosował tymczasowe areszty. Zabezpieczono również obszerny materiał dowodowy oraz odzyskano znaczną kwotę wyłudzonego mienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.