Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Zdrowie i Uroda

Opryszczka – wypróbowane domowe sposoby na opryszczkę

Domowe sposoby na opryszczkę są tanie i zawsze pod ręką. Pomogą złagodzić ból, świąd i uczucie pieczenia, choć nie dają gwarancji wyleczenia. Sprawdź, jakie są domowe sposoby na opryszczkę.

Domowe sposoby na opryszczkę – melisa

Melisa to zioło, które wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Udowodniono naukowo, że zawarte w wodnych wyciągach z liści tego zioła taniny oraz kwasy fenolowe zwalczają m.in. wirusa opryszczki Herpes simplex – szczególnie tego wywołującego opryszczkę wargową. Dlatego aby pozbyć się opryszczki, przyłóż do zmienionego chorobowo miejsca okłady z melisy. Swędzący pęcherzyk można także posmarować olejkiem melisowym.

Innymi ziołami, które radzą sobie z opryszczką, są: mięta, rumianek, szałwia.

Domowe sposoby na opryszczkę – miód

Miód także wykazuje właściwości bakterio- i wirusobójcze, dlatego również jest jednym ze skutecznych sposobów na tę chorobę wirusową. Wystarczy posmarować opryszczkę odrobiną miodu, by ograniczyć rozprzestrzenianie się stanu zapalnego.

Domowe sposoby na opryszczkę – aloes

Znanym sposobem na opryszczkę jest także aloes. Wystarczy uciąć liść aloesu, ułamać go i miąższ przyłożyć do pęcherzyka. Aloes przyspieszy proces gojenia.

Domowe sposoby na opryszczkę – olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego wykazuje właściwości antywirusowe, odkażające i przyśpiesza proces gojenia ran. Aby się o tym przekonać, wystarczy wymieszać kilka kropli olejku z kremem i wmasować w opryszczkę.

Domowe sposoby na opryszczkę – czosnek i cebula

Aby pozbyć się opryszczki, przyłóż do chorego miejsca przekrojony na pół ząbek czosnku lub kawałek cebuli. Tego typu okłady należy trzymać krótko – kilka minut. Można także przygotować syrop z cebuli i wsmarowywać go (lub przyłożyć wacik nim nasączony) w bolący pęcherzyk.

Domowe sposoby na opryszczkę – herbata

Innym sposobem na opryszczkę jest przyłożenie do niej ciepłej torebki ze świeżo zaparzonej herbaty. Herbata, podobnie jak melisa, zawiera taniny, które mają właściwości ściągające i działają przeciwwirusowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.