Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Łęczyca

Obywatel Lipiński na sesji

lipa sesjaJan Budziński, pełnomocnik wyborczy Krzysztofa Lipińskiego, podczas ostatniej sesji w magistracie, wystąpił o przyznanie głosu kandydatowi na burmistrza Łęczycy. Przewodniczący rady miasta, odmówił, wyjaśniając, że sesja nie jest miejscem do prowadzenia kampanii wyborczej. Ponowiona prośba dotyczyła udzielenia głosu Krzysztofowi Lipińskiemu – obywatelowi, na co zgodził się przewodniczący Paweł Kulesza.
Krzysztof Lipiński zaczął mówić o zbliżających się wyborach samorządowych, jednak przewodniczący przerwał wypowiedź przypominając, że miały zostać poruszone sprawy osobiste, a nie wyborcze. Kandydat na burmistrza rozpoczął więc ponownie.
– Ja nie chcę mówić o kampanii wyborczej. Chcę mówić o tym, że już za kilkanaście dni łęczycanie będą musieli dokonać wyboru – powiedział K. Lipiński, któremu w tym momencie ostatecznie odebrano możliwość wypowiedzi.
Radny Krzysztof Urbański oznajmił, że z posiadanych przez niego informacji wynika, że kandydat na burmistrza chciał powiedzieć, o zorganizowaniu przedwyborczej debaty na warunkach jakie ustali burmistrz Andrzej Olszewski.
Choć czwartkowe spotkanie trudno nazwać uroczystym, przewodniczący rady wręczył wszystkim radnym podziękowania za czteroletnią pracę na rzecz miasta. Burmistrz podziękował przewodniczącemu Kuleszy, radnym i wszystkim pracownikom urzędu miasta.
tekst i fot. (MR)