Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Nowe ścieżki rozkopane. Piesi i rowerzyści się denerwują

Jeszcze nie tak dawno remontowana była ul. Łęczycka w Ozorkowie, a piesi i rowerzyści cieszyli się z nowych ścieżek przy drodze. Teraz ścieżki nie wyglądają już tak dobrze, bo zostały rozkopane. W wielu miejscach nie można z nich korzystać.

rozkopana łęczycka

Mieszkańcy nie kryją zaskoczenia.

– Dobrze pamiętam, jakie było zadowolenie, gdy miasto rozpoczęło remont Łęczyckiej. Dlatego tym bardziej byłem zaskoczony, jak zobaczyłem robotników niszczących niedawno zrobiony chodnik, który służy też jako ścieżka dla rowerzystów. Kładli jakieś kable, a po pracach zostawili dziury – mówi ozorkowianin.

O robotach na Łęczyckiej pisaliśmy na początku lipca. Warto wspomnieć, że przekop ścieżek związany był z kładzeniem linii średniego napięcia do budowanej w Parzęczewie farmy wiatrowej.

Kable ciągnięte były wzdłuż ul. Łęczyckiej między Rolną a Suchą. Władze miasta zgodziły się na rozkopanie ścieżek wzdłuż ul. Łęczyckiej.

– To prawda, ale pod warunkiem, że po zakończeniu robót nawierzchnię ścieżki przywróci do pierwotnego stanu firma Larkbud, która zmodernizowała Łęczycką – mówi burmistrz Jacek Socha.

– Wkrótce ścieżki będą wyglądać tak samo, jak tuż po remoncie.

Firma realizująca inwestycję w gminie Parzęczew pokryje wszystkie koszty związane z odtworzeniem ścieżki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.