Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Nowe perony przy starym dworcu

Trwa modernizacja linii kolejowej z Łodzi do Kutna na odcinku Zgierz – Ozorków – Łęczyca. Szkoda tylko, że stary dworcowy budynek w Ozorkowie również nie jest remontowany.

W ramach inwestycji za 300 mln zł przebudowywane są też perony w Ozorkowie, Łęczycy i Sierpowie – informuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Remont, który ma zapewnić szybsze i bardziej komfortowe podróże z Łodzi do Ozorkowa i Łęczycy, rozpoczął się m.in. od prac przy przebudowie obiektów inżynieryjnych m.in. na moście nad rzeką Solanką oraz wiaduktów nad ul. Ozorkowską i ul. Szczawińską w Zgierzu.

Remont linii nr 16 na odcinku Zgierz – Ozorków – Łęczyca obejmie w sumie wymianę ok. 42 km torów i sieci trakcyjnej, 24 rozjazdów oraz remont 7 mostów i 4 wiadukty, co ma zwiększyć możliwości transportu ładunków. Z kolei bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym ma poprawić modernizacja 22 przejazdów. Nowe Lokalne Centrum Sterowania w Zgierzu będzie zaś wspierać dyżurnych w prowadzeniu ruchu między Zgierzem i Łęczycą. Oprócz szybszych przejazdów, podróżni zyskają też łatwiejszy dostęp do pociągów, dzięki przebudowie oraz budowie nowych peronów na stacjach w Ozorkowie i Łęczycy oraz przystankach w Sierpowie i Zgierz-Północ. W Łęczycy wykonawca w miejscu starego peronu numer 2 ustawia nową konstrukcję. Na dwóch torach układane są już nowe podkłady. Na stacji Ozorków i Sierpów również kontynuowana jest praca przy peronach. Na szlaku Zgierz – Ozorków – Łęczyca, w tym na stacjach Ozorków i Łęczyca, usunięto już ponad 30 km torów i sieci trakcyjnej. Między Ozorkowem a Łęczycą wzmacniane jest podtorze, przygotowywane odwodnienie oraz usuwane kolizje z podziemnymi sieciami. Budowane są fundamenty pod nowe słupy trakcyjne.

Wszystkie perony mają być wyposażone w wiaty, ławki, gabloty informacyjne, system oznakowania dotykowego. Przewidziano również stojaki rowerowe. Łatwiejszy dostęp do kolei zapewnią natomiast dojścia dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Trasa Łódź – Kutno na odcinku Zgierz – Ozorków – Łęczyca ma zostać przebudowana do 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.