Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Powiat poddębicki Temat główny Uniejów Warto przeczytać

Niezwykły pokaz na basenach w Uniejowie

Z okazji ponownego otwarcia Term Uniejów na gości czekała niespodzianka. W sobotę i niedzielę czas spędzany w basenach umilają pokazy flyboardingu w wykonaniu Eryka Dusterhofta reprezentującego team fly-boarding.pl

Dotychczas tego typu pokazy wykonywano na dużych akwenach wodnych. Tym razem sportowcy zaprezentowali swoje umiejętności w uniejowskim kompleksie termalno-basenowym. To pierwszy taki pokaz zorganizowany na basenie publicznym w Polsce.

Pokaz w Uniejowie jest nie lada wyzwaniem, ale bardzo cieszymy się na tą realizację. Niewątpliwym atutem jest ciepła woda termalna. Nasze kolejne marzenie stało się rzeczywistością – mówi współorganizator Kajetan Sikorski z teamu fly-board.pl, który przygotowuje pokaz.

Przebywający na basenach goście byli pod ogromnym wrażeniem repertuaru: salt, spirali  wykonywanych na kilkunastu metrach wysokości. A to tylko wycinek umiejętności sportowców, którzy podkreślają, że z uwagi na niewielką przestrzeń mogli zaprezentować tylko wycinek swoich umiejętności.

FLY-BOARD.pl to największe w Europie środkowej centrum hydro-odrzutowe, natomiast Flyboard to urządzenie służące do uprawiania ekstremalnych sportów wodnych, pozwalające unieść się nawet 25 m nad powierzchnią tafli i wykonywać powietrzne akrobacje.

Pokazy wykonywał m.in. Eryk Dusterhoft z teamu fly-board.pl. Osiągnięcia Eryka to m.in. 4 miejsce w 2019 i 3 miejsce w 2018 roku na Mistrzostwach Polski we Freestyle Flyboardingu. Jest też instruktorem i zawodnikiem akrobatyki sportowej.

Na pytanie czy trzeba mieć specjalne umiejętności by spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, Eryk odpowiada:

Mnie było łatwiej, bo miałem wcześniej kilkunastoletnie doświadczenie w akrobatyce. Basen na pewno nie jest dobrym miejsce na naukę.  Tu trzeba być bardzo precyzyjnym  w koordynacji ruchowej. Jednak na większym akwenie, gdy nie ogranicza nas przestrzeń, każdy może spróbować. Być może nie od razu będzie wykonywał salta, ale w wydaniu rekreacyjnym jak najbardziej. Po przygotowaniu i treningu jest w stanie utrzymać się nad powierzchnią wody.