Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Nietypowe kradzieże w Łęczycy. Złodziej nie pogardził cebulą i włoszczyzną…

Policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy zatrzymali podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna odpowie za dwa włamania do pojazdów, z których skradł m.in. akumulator i kilka kilogramów cebuli oraz kradzież roweru, sprzętu wędkarskiego i dowodu osobistego. Straty jakie wyrządził podczas pięciu przestępstw sięgają ponad 2300 zł. Dodatkowo odpowie za posiadanie amfetaminy. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Od końca kwietnia do połowy maja 2020 roku policjanci zostali zawiadomieni o kilku przestępstwach dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem popełnionych na terenie Łęczycy. Nieznany sprawca pod osłoną nocy pokonał zabezpieczenia dwóch pojazdów, z których skradł akumulator, paliwo, a nawet kilka kilogramów cebuli i pęczków włoszczyzny.

Pozostałe przestępstwa dotyczyły kradzieży roweru, sprzętu wędkarskiego z terenu ogródków działkowych oraz torebki z dowodem osobistym i gotówką. Straty jakie zostały wyrządzone podczas tych pięciu czynów to ponad 2300 zł. Śledczy pracując nad sprawą ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 18 – letni mieszkaniec pow. łęczyckiego. 19 maja 2020 roku policjanci zatrzymali mężczyznę, a w trakcie jego przeszukania zabezpieczyli przy nim dilerkę z amfetaminą. Podejrzany jeszcze tego samego dnia usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, trzy związane z kradzieżą oraz dotyczący posiadania narkotyków.

Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawiania wolności, za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia, a za przestępstwo kradzieży 5 lat.