Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Nie pracują… bo raz pada deszcz, a innym razem jest mróz

Mieszkańcy są zaniepokojeni tempem prac na remontowanej ul. Listopadowej w Ozorkowie. Niedawno urząd miasta poinformował na swojej stronie o zamknięciu dla ruchu Listopadowej – na odcinku od Mickiewicza do Łęczyckiej/Żwirki. Wyznaczone zostały objazdy, które – nie ma co ukrywać – denerwują okolicznych mieszkańców. Tymczasem robotników w ub. tygodniu nie zastaliśmy. Wcześniej, gdy nie było mrozów (za to padał deszcz) również na Listopadowej robotników nie było.

– Jestem zaskoczony tym widokiem. Robotnicy przestraszyli się zimy, ale gdy mrozów nie ma, to też ich tutaj nie widać. Nie tak dawno to deszcz ich wystraszył. Widać, że aura ma kolosalne znaczenie jeśli chodzi o remont na Listopadowej. To dziwne, bo ze względu na pogodę na dachu remontowanego pobliskiego pałacu robotników można ujrzeć – powiedział nam jeden z mieszkańców.

Rzeczywiście. Przed nadejściem prawdziwej zimy, gdy padał deszcz, na remontowanej ulicy robotników nie było. Być może opady były zbyt duże. Teraz z kolei niska temperatura jest powodem absencji.

Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta, jest jednak daleki od niepokoju.

– Jeśli trzeba będzie, to robotnicy podgonią prace – zapewnia. – Uważam, że mieszkańcy nie powinni być zaskoczeni faktem, że aura ma wpływ na to, czy robotnicy pracują, czy też nie. Przy minusowej temperaturze nie da się prowadzić robót ziemnych. Grunt jest zbyt zmrożony. Z kolei obfite opady deszczu także negatywnie wpływają na prowadzoną inwestycję. Pewnych robót w czasie ulewy nie da się wykonać. Przypuszczam, że gdyby te prace były wykonywane, np. w czasie ujemnej temperatury, to mieszkańcy obawialiby się, czy później nie rozleciałby się ułożony chodnik lub nie pękł nowy asfalt. Mogę potwierdzić, że na dachu remontowanego pałacu pracują robotnicy, którzy aż tak bardzo nie zwracają uwagi na aurę. Jednak w przypadku ich prac, pogoda nie ma aż takiego wpływu na prowadzony remont.

Prace na Listopadowej mają zakończyć się w połowie marca. Czy tak będzie?

Przypomnijmy, że remont obejmuje położenie w ul. kanalizacji deszczowej i modernizację chodników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.