Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Nerwy w przychodni. Zapisy na kartce, nie w systemie…

szczepionka

Ozorkowianie, którzy ukończyli 60 lat, przyszli dziś do przychodni Ga-Med, aby zarejestrować się w systemie do szczepień przeciw Covid-19. Okazało się jednak, że system nie przyjmuje zapisów. Chętni, na szczęście, nie odeszli z kwitkiem. Ich nazwiska zostały zapisane na kartkach w formie deklaracji. Nie obyło się jednak bez stresu i nerwów.

– To była dla nas zaskakująca sytuacja, bowiem byliśmy przekonani, że z zapisami w systemie na szczepienia nie będzie problemów. Było inaczej i w tej sprawie skontaktowaliśmy się z konsultantką NFZ. Wszystkich chętnych zapisaliśmy na kartce w deklaracjach – mówi Karolina Gauden, prezes przychodni Ga-Med.

Czy podobnie jest w Miejskiej Przychodni Zdrowia?

– Mieszkańcy 60 plus są zainteresowani szczepieniami i zgłaszają się do nas. Zapisujemy ich na listach deklaracyjnych. Nie wiem, jak to jest w systemie, bo tego nie sprawdzałam – informuje Elżbieta Świderska, dyrektor MPZ. – W systemie są osoby 80 plus. Myślę, że ich szczepienia potrwają do końca marca. Oczywiście później kolej na następne grupy. W tej chwili mamy zapisanych ponad 1400 chętnych na szczepienia.

Przypomnijmy, że rząd zmienił harmonogram szczepień w ramach pierwszej grupy.

W etapie pierwszym najpierw będą szczepieni seniorzy powyżej 60 lat, osoby z chorobami przewlekłymi (m.in. po przeszczepach i chorzy na nowotwory), a także nauczyciele i służby mundurowe. Nie wiadomo jednak, kiedy szczepienia tej grupy będą realizowane.