Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Grabów Powiat łęczycki

Na odpuście oszukali ludzi

odpustPodczas niedzielnego odpustu w Starej Sobótce dwoje oszustów pobierało opłaty targowe. W ten sposób para wyłudziła pieniądze od kilkunastu właścicieli stoisk. Liczba oszukanych osób może być większa, bowiem na policję wciąż zgłaszają się poszkodowani.
O sprawie poinformowała nas Czytelniczka, która na szczęście nie została oszukana, ale nie kryła dużego zdenerwowania. – Jak można tak naciągać biednych ludzi i to w niedzielę, w dzień boży przy kościele. Niektórzy naprawdę nie mają sumienia – usłyszeliśmy.
Świadkowie słyszeli jak młodsza kobieta miała mówić do mężczyzny „tato”, a na przystawianych, fikcyjnych pieczątkach była nazwa zupełnie innej gminy. Sprawą zajmuje się łęczycka policja.
– Dwie osoby: mężczyzna w wieku ok. 50 lat i kobieta ok. 20 lat podając się za upoważnionych przez Zarząd Dróg w Łęczycy do pobierania opłaty targowej wyłudziły pieniądze od prowadzących działalność handlową w czasie odpustu w Sobótce Starej. Na tę chwilę ustaliliśmy, że pokrzywdzonych w ten sposób zostało 14 osób, od których oszuści pobrali prawie 500 zł (były to kwoty od 10 do 70 zł) – informuje podinsp. Dariusz Kupisz.
Gdyby na miejscu nie zjawili się pracownicy rzeczywiście uprawnieni do pobierania opłaty, oszuści z pewnością zebraliby więcej pieniędzy. W tłumie udało im się zniknąć a ich tożsamość nie została jeszcze ustalona.
(MR)