Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Poddębice Powiat poddębicki Warto przeczytać

MPWiK chce podwyżek, Wody Polskie milczą

Władze spółdzielni mieszkaniowej w Poddębicach czekają na informację od Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji ws. opłat za wodę i ścieki. Podwyżka jest nieunikniona. Pytanie tylko, o ile wzrosną opłaty.

– Niestety, o podwyżkach jesteśmy informowani na ostatnią chwilę – mówi Tomasz Tabaczyński, członek zarządu SM w Poddębicach. – Nie wiemy jeszcze, jak duży będzie wzrost opłat.

Przypomnijmy, że niedługo kończy się 3-letnia taryfa, która regulowała ceny wody i ścieków. Wiadomo już, że podwyżek nie da się uniknąć. Potwierdza to Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Poddębicach.

Taryfa na zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków obowiązuje od 29 czerwca 2018 r. do 28 czerwca 2021 r.

„Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Poddębicach planuje wprowadzenie podwyżek po zakończeniu okresu obowiązywania obecnej taryfy. Na dzień dzisiejszy nie są jeszcze znane dokładne wielkości podwyżek stawek za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków – poinformował nas pod koniec stycznia tego roku Michał Srogosz, wiceprezes MPWiK w Poddębicach.

Ponownie wysłaliśmy do MPWiK maila z pytaniem o podwyżki. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź.

– Informujemy, iż na dzień dzisiejszy Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie nie zatwierdziło naszej spółce nowych stawek opłat za wodę i ścieki. Złożony w dniu 27 kwietnia 2020 r. wniosek o skrócenie dotychczasowej taryfy i wprowadzenie nowej zakładał nowe stawki w pierwszym roku obowiązywania taryfy na poziomie:

woda – 3,43 zł netto, tj. 3,70 zł brutto, ścieki – 8,69 zł netto, tj. 9,38 zł brutto – odpowiada Włodzimierz Szymański, prezes MPWiK w Poddębicach.

Jak się dowiedzieliśmy, aktualna cena metra sześciennego wody, to 3,40 zł brutto plus miesięczna opłata abonamentowa wynosząca 3,29 zł brutto. Opłata za metr sześcienny odprowadzanych ścieków wynosi 7,18 zł brutto.