Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Motocykliści pomagają nie tylko w Łęczycy

Stowarzyszenie Motocykliści Łęczyca liczy 21 członków – pasjonatów jazdy na motocyklach. Stowarzyszenie zawiązało się formalnie 29 maja i od tej pory prężnie działa niosąc pomoc potrzebującym.

Pasjonaci ze stowarzyszenia spotykają się nie tylko po to, żeby dobrze się bawić, czy organizować wspólne motocyklowe wypady. Angażują się i także sami organizują akcje pomocowe. Wśród ostatnich można wymienić zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla pogorzelców z Łęczycy, którzy w wyniku pożaru kamienicy 1 września przy ulicy Poznańskiej stracili dorobek swojego życia oraz zorganizowanie dla nich zbiórki pieniędzy w internecie, motocykliści zbierali też karmę dla psów z Radys, a ostatnio włączyli się do zbiórki nakrętek dla ich kolegi z Kutna, który uległ wypadkowi. Stowarzyszenie już podjęło kolejną inicjatywę – niedługo wystartuje zbiórka dla podopiecznych Domu Dziecka w Łodzi.

– Jesteśmy grupą 21 osób, które połączyła pasja do motorów. Promujemy bezpieczny styl jazdy, chcemy pokazać, że jeśli na motorze jeździ się z głową, to jest to bezpieczne i niesie mnóstwo przyjemności. Czujemy się jak rodzina. Gdy wyjeżdżamy gdzieś razem, to zawsze jedziemy w grupie i razem wracamy. Nasze stowarzyszenie jest chętne do pomocy, bez zastanowienia podejmujemy słuszne inicjatywy. Tak było np. w przypadku zbiórki nakrętek dla naszego kolegi z Kutna. Organizatorzy akcji w około dwa tygodnie zebrali całego tira nakrętek, my dorzuciliśmy zwoje dwa worki – mówi Aneta Nawrocka, sekretarz Stowarzyszenia Motocykliści Łęczyca i prezes Klubu HDK PCK Motocykliści Łęczyca a przy okazji jedyna kobieta w stowarzyszeniu, która także jeździ na motocyklu. – Razem ze wszystkimi członkami i prezesem Piotrem Sadokierskim planujemy już zbiórkę dla dzieci z Domu Dziecka, to będzie akcja mikołajkowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.