Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Mieszkańcy zastanawiają się nad decyzją proboszcza

Na Starym Cmentarzu w Ozorkowie – o czym już pisaliśmy – zlikwidowane zostały przy jednym z ogrodzeń od ulicy Dolnej wszystkie kontenery na śmieci. Niektórzy mówią o potrzebie zrobienia drugiego wejścia na nekropolię. Ostatnio jednak coraz głośniej wybrzmiewa pytanie o powody likwidacji kontenerów. Nie ma co ukrywać, że ta decyzja proboszcza nie wszystkim się podoba.

– Mam groby bliskich w dolnej części cmentarza. To teraz będę musiała iść kawał drogi do kontenerów na śmieci ustawionych w drugim krańcu cmentarza. Przecież to jest szczególnie uciążliwe dla starszych osób. Tyle lat były te kontenery wzdłuż ogrodzenia i po co było je likwidować – pyta nasza czytelniczka.

– A ja uważam, że decyzja proboszcza wynika tylko i wyłącznie z powodów finansowych. Chodzi o oszczędności. Mniej kontenerów, to mniej śmieci i co za tym idzie mniej kosztów związanych z wywozem odpadów – dodaje kolejna mieszkanka.

Ks. Zbigniew Kaczmarkiewicz, proboszcz parafii pw. św. Józefa, przysłał redakcji odpowiedź.

„Podawałem przyczynę w kościele parafialnym i myślę, że to wystarczy” – czytamy.

Zapytaliśmy proboszcza, czy decyzja o likwidacji kontenerów rzeczywiście wynikała z oszczędności.

„Jest to spowodowane zarówno oszczędnościami, jak i bezpieczeństwem. OPK nie ma maszyn do wybierania śmieci” – odpowiedział duchowny.