Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski

Mieszkańcy domagają się… policjantów

wiejskiej

Tzw. śpiących policjantów, czyli progów zwalniających domagają się mieszkańcy ul. Wiejskiej.
– Jest bardzo niebezpiecznie – twierdzi Andrzej Targalski, który w sprawie ulicy przyszedł na ostatnią sesję miejską. – Chcę zaapelować do naszego samorządu, aby zajął się kwestią bezpieczeństwa na Wiejskiej. Kierowcy pędzą jak szaleni i nie zwracają uwagi na pieszych. Tak dalej nie może być. Jeśli w porę nie będzie reakcji, to może wydarzyć się tragedia.
Czesław Jakubczyk, z którym rozmawialiśmy na ul. Wiejskiej, powiedział nam, że kilka dni temu o mały włos nie został potrącony przez samochód.
– Ulica Wiejska jest zapomniana, bo to obrzeża Ozorkowa. Kierowcy jeżdżą tu bardzo szybko, bo asfalt jest w miarę dobry. Nie ma znaków, chodników. Panuje wolna amerykanka – słyszymy.
O zmiany apelują również rodzice małych dzieci.
– Przy ul. Wiejskiej jest zalew. Ruch w okresie letnim jest duży. Dlatego szczególnie w tym miejscu powinno zadbać się o bezpieczeństwo – mówi Aleksandra Kowalska. – Jak najbardziej zgadzam się z tym, że powinno naprzeciwko zalewu zostać wymalowane na drodze przejście dla pieszych. Potrzebne są progi zwalniające, znaki z ograniczeniem prędkości.
Marcin Stolarczyk – jak większość mieszkańców z którymi rozmawialiśmy – również ma nadzieję na zainteresowanie się problemem ze strony ozorkowskiego magistratu.
Burmistrz Jacek Socha zna temat, jednak samodzielnie nie może podejmować decyzji w sprawie organizacji ruchu drogowego. Dlatego burmistrz wystąpi do Powiatowej Komisji do spraw Zarządzania Ruchem w Powiecie Zgierskim o wydanie opinii w sprawie projektu ruchu drogowego ograniczającego prędkość na odcinku ul. Wiejskiej w Ozorkowie, np. poprzez montaż progów zwalniających.
– Burmistrz Jacek Socha zna temat, jednak samodzielnie nie może podejmować decyzji w sprawie organizacji ruchu drogowego. Dlatego burmistrz wystąpi do Powiatowej Komisji ds. Zarządzania Ruchem w powiecie zgierskim o wydanie opinii w sprawie projektu ruchu drogowego ograniczającego prędkość na odcinku ul. Wiejskiej w Ozorkowie, np. poprzez montaż progów zwalniających – mówi Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza Ozorkowa.
tekst i fot. (stop)