Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Mieszkańcy domagają się ekranów! Na Staszica narzekają na hałas ze strefy…

Mieszkańcy końcowego odcinka ul. Staszica – w pobliżu niedawno wybudowanej hali Geberit – mówią o konieczności wybudowania ekranów dźwiękochłonnych.

– Nie ma co ukrywać, że tiry nie należą do cichych pojazdów – usłyszeliśmy na Staszica. – Duże ciężarówki przyjeżdżają do hali, mają zrobioną drogę bardzo blisko naszych domów. Ekrany, które stłumiłyby hałas, są w tym miejscu bardzo potrzebne.

O inwestycji firmy Geberit głośno było już w chwili rozbudowy zakładu. Mieszkańcy nauczeni złymi doświadczeniami związanymi z działalnością Tubądzina (wyziewy z komina) sceptycznie wypowiadali się o hali Geberitu. W złagodzenie konfliktu zaangażował się wówczas urząd miasta.

– Pamiętamy co mówili burmistrz z sekretarzem. Zapewniali, że produkcja nie będzie uciążliwa. Obiecywali, że w razie takiej konieczności, przy hali ustawione zostaną ekrany dźwiękochłonne.

Urząd argumentuje, że jak do tej pory nie otrzymał oficjalnego pisma od mieszkańców ws. ekranów. Jeśli takie pismo się pojawi, to magistrat ma przeanalizować petycję.

Zamiast siatki przy hali, mieszkańcy chcą ekranów dźwiękochłonnych