Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Miasto widmo

Puste ulice, brak dzieci w szkołach i o wiele mniej klientów sklepów – to smutna rzeczywistość nie tylko Ozorkowa, ale wszystkich miast w naszym kraju.

Spacerując głównymi ulicami Ozorkowa zauważa się zmniejszoną liczbę pieszych. Kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem powodują, że miasto opustoszało. Seniorzy obawiają się wychodzić z domów i z niepokojem obserwują codziennie zwiększającą się liczbę zakażeń koronawirusem.

– W mieście jest już grubo ponad 100 mieszkańców z COVID. Jak się nie ma po co, to lepiej nie ruszać się z domu. Ja już mam zrobione zapasy na ok. dwa tygodnie – mówi starsza ozorkowianka.

Obawa przed koronawirusem spowodowała, że w centrum miasta jest pusto. Widok jest przygnębiający.

Na drzwiach wielu sklepów i punktów usługowych obok tabliczek informujących o obowiązku noszenia masek, pojawiły się kartki informujące o maksymalnej liczbie klientów, którzy mogą przebywać w lokalu.

W sklepach – jak się dowiedzieliśmy – liczba klientów spadła o połowę. W mieście uruchomiono usługi dostarczania produktów, nie tylko żywnościowych, bezpośrednio do mieszkańców. Pomagają w tym lokalne firmy i mieszkańcy, a także miejscowy ośrodek pomocy społecznej.

Niewiele osób przemieszcza się też środkami komunikacji miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.