Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać Zgierz

Medycy w szpitalu w Zgierzu bez maseczek. Czy tak można? – pytają internauci

„Poznajcie ekipę naszego SOR-u, ludzi z pierwszej linii frontu.

Pracowników Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i oraz Zespołów Ratownictwa, którzy są zawsze do Waszej dyspozycji” – szpital umieszcza wpis na facebooku i dodaje zdjęcie, które u niektórych internautów wywołuje emocje.

„Czegoś tu nie rozumiem… Gdzie są maski, które tak uporczywie musimy nosić w pomieszczeniach zamkniętych?” – pyta jedna z internautek.

Szpital odpowiada:

„Szanowna Pani

Dziękujemy za szczerą troskę, dlatego pragniemy Panią poinformować, że zdjęcia personelu medycznego ochrony zdrowia zamieszczone na naszym profilu są zdjęciami pozowanymi, na których personel zdjął środki ochrony osobistej na czas potrzebny do wykonania kilku zdjęć.

Tym samym mogliśmy w dni szczególnie ważne dla personelu ochrony zdrowia, pokazać pacjentom: lekarzy, pielęgniarki czy diagnostów, którzy na co dzień pracują zaopatrzeni w środki ochrony osobistej, bądź w kombinezonach, unikając przy tym ich anonimowości.

Pragniemy jednocześnie Panią zapewnić, że personel szpitala codziennie pracuje i przyjmuje pacjentów w strojach zgodnych z wytycznymi resortu zdrowia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.