Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat poddębicki Warto przeczytać

Maseczki rozdawane pod sklepem spożywczym

Po ogłoszeniu powszechnego obowiązku noszenia masek, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilamowie ponownie zasiadły do maszyn, aby w środki ochrony bezpośredniej wyposażyć mieszkańców. W ten sposób powstało kolejnych 400 maseczek, które członkinie Koła rozdawały w sobotnie poranki przed sklepem spożywczym w Wilamowie.

30 marca, czyli w dniu kiedy wolontariuszki za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowały o wsparcie w pozyskaniu materiałów do szycia, nie było do końca wiadomo czy temat w ogóle ruszy z miejsca.

Gospodynie “założycielki” nie zakładały z góry wyniku do osiągnięcia, przeliczonego na metry bieżące zużytej tkaniny czy ilość gotowych na koniec masek – celem było przede wszystkim działanie. Tym bardziej, nikt na początku nie śmiałby nawet przypuszczać, że przedsięwzięcie w niecały miesiąc zaangażuje sztab ludzi! W sumie, w ramach akcji uszyto ok. 900 sztuk maseczek wielokrotnego użytku.

Wolontariusze krojący materiał i gumki: Beata Pizulska, Aleksandra Binkiewicz, Państwo Danuta i Tadeusz Chmielewscy, Kamila i Krzysztof Ludwiccy, Krystyna Grajczyk, Leszek Dudziński, Lilianna Polipowska z córką Nikoliną oraz Celina Bartosiak.

Panie szyjące: Grażyna Dudzińska, Marlena Budziarek, Genowefa Ludwicka z Karszewa, Maria Pastwińska, druhna Agnieszka Graczyk z Hufca ZHP Uniejów.

Bezcennego wsparcia udzielili: p. Jarosław ze stowarzyszenia “W KOŁO POMAGAM” oraz komendant Hufca ZHP Uniejów, druh Piotr Łukasiewicz.